Meteoroloji Kuvvetli Rüzgar Uyarısı Yaptı!

Meteoroloji Kuvvetli Rüzgar Uyarısı Yaptı!
02.07.2022 10:31
Meteoroloji'den yapılan son hava durumu açıklamalarına göre; Bolu, Düzce çevreleri ile Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu gök gürültülü sağanak yağışlıyken diğer bölgeler az bulutlu ve açık bir gün yaşayabilir. Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz'de kuvvetli rüzgarın etkili olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmeye göre, yurdumuzun kuzey ve doğu kesimleri parçalı bulutlu, İç Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ve kuzeydoğu Anadolu da sağanak yağışlı. Osmaniye, Bolu, Düzce ve Karabük civarındaki alanlar, Van'ın kuzey kesiminin gürültülü sağanak yağışlı olması, bölgenin geri kalanının daha az bulutlu ve açık olması bekleniyor. Artvin'in Rize ve kıyı kesimlerinde kuvvetli yağış bekleniyor. Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, iç kesimlerde mevsim normalleri altında, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzey, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın güneyi, Kıyı Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısında kuzey yönlerden kuvvetli (40-70 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

Kuvvetli Yağış ve Rüzgar Uyarısı

 Yağışların, Rize çevreleri ile Artvin’in kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgâr ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Rüzgarın, Marmara’nın güneyi, Kıyı Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısında kuzey yönlerden kuvvetli (40-70 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Hava Durumu Tablosu

İSTANBUL °C, 31°C

Parçalı ve az bulutlu

ANKARA °C, 28°C

Parçalı bulutlu

İZMİR °C, 37°C

Az bulutlu ve açık

ANTALYA °C, 37°C

Az bulutlu

KASTAMONU °C, 27°C

Parçalı bulutlu

TRABZON °C, 27°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ERZURUM °C, 25°C

Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DİYARBAKIR °C, 38°C

Az bulutlu ve açık

 

İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

GÜNDEM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir