Megakent'in Aynı Mahallesinde Yollar Yine Kaçak Hafriyatla Doldu!

Megakent'in Aynı Mahallesinde Yollar Yine Kaçak Hafriyatla Doldu!
01.07.2022 13:14
İstanbul'un Arnavutköy ilçesine bağlı Yassıören semti, kaçak harfiyat incelemelerle yeniden gündeme geldi. İlçenin Kuzey Marmara Otoyolu'na kavşağı olan komşu yollar kaçak kazı nedeniyle trafiğe kapatılacak. Sürü, çevrelerindeki kaçak hafriyat kullanarak yolu bozan kamyon şoförlerine isyan etti.

İstanbul Arnavutköy'deki yine aynı manzara ortaya çıktı. Hafriyat kamyonlarının kaçak dökümleri Kuzey Marmara Otoyolu bağlantı yollarından biri kapanma noktasına geldi. Mahalleli ve sürücüler tepkili. Arnavutköy ilçesi Yassırören Mahallesi'nde Kuzey Marmara Otoyolu'na bağlantı noktası olan yollar kaçak hafriyatın döküm sahası haline geldi. Gece saatlerinde mahalleye gelerek hafriyatları dökerek kaçan kamyon şoförleri, mahalleyi canından bezdirdi. Yollara dökülen kaçak hafriyatlar ise, mahalleye giren bazı bağlantı yollarını kapanma noktasına getirdi. Çevre sakinleri konudan oldukça şikayetçi.

“Döküp Kaçıyorlar”

Yolu sürekli kullandığını belirten bir motosiklet sürücüsü Mikail Sarf, "Buradan geçerken görüyorum ihbar ediyorum. Burada yola boşaltıyorlar ve kaçıyorlar ben gece geçerken düşüyordum az kalsın. Jandarmayı arıyorum ama onlar gelene kadar kaçıyorlar. Hemen döküp, kaçıyorlar. Buna bir çözüm bulunması lazım ve hemen hemen her gün dökülüyor. Özellikle gece saatlerini tercih ediyorlar" dedi. Yaşanılan olay sonrası çevre sakinleri daha önceden de olduğu gibi isyan ediyor. Kaçak hafriyatların mahalle içerisine dökülmesi ile daha önceki zamanlarda da gündeme gelen bölge sürekli olarak aynı problemi yaşıyor. Hem çevre kirliliğine sebep olan hem de sağlık tehlikesi oluşturan olayın sonuçları bunlarla da sınırlı değil. Aynı zamanda mahalledeki bağlantı yollarının da kullanılamaz hale gelmiş olması olay kapsamında yaşanılan problemlerin boyutunu arttırıyor. İstanbul'un Arnavutköy ilçesine bağlı Yassıören semtinde yaşayan çevre sakinleri artık bu olaya dur denilmesi gerektiğini ısrarla vurgulamaya devam ediyor. Mahalle sakinlerinin yaşanılan olaya tepkisi artarken, bir sonraki kaçak hafriyat dökülmesi durumunda tartışma ve hatta kavga ortamının oluşması da muhtemel bir hale geldi. Şimdi ise; İstanbul'un Arnavutköy ilçesine bağlı Yassıören semtinde yaşan çevre sakinleri, dökülen kaçak hafriyat olayına sebep olan kişi veya kişilerin bir an önce yakalanması ve gerekli cezaları almalarını bekliyor.

 

İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

GÜNDEM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir