Kurban Bayramı'nda Köprü ve Otoyollar Ücretsiz!

Kurban Bayramı'nda Köprü ve Otoyollar Ücretsiz!
02.07.2022 18:18
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kurban Bayramı'nda köprü ve otoyolların ücretsiz olacağını duyurdu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kurban Bayramı için beklenen haberi verdi.  Karaismailoğlu, devletin işlettiği otoyol ve köprülerin bu bayramda da ücretsiz olacağını açıkladı. Kurban bayramı nedeniyle KGM sorumluluğunda olan otoyolların yanı sıra Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden geçişler bayram boyunca ücretsiz olacak. İşte bayram boyunca ücretsiz olan yollar ve köprüler...

2022 Kurban Bayramı Ücretsiz Otoyollar ve Köprüler

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Avrupa Otoyolu (Mahmutbey-Edirne)

15 Temmuz Şehitler Köprüsü

Anadolu Otoyolu (Çamlıca İstasyonu-Akıncı Kesimi)

İzmir-Çeşme Otoyolu

Gebze-Orhangazi-İzmir (İzmir Körfez Geçişi ve Bağlantı Yolları da Dahil)

İzmir-Aydın Otoyolu

Çukurova Otoyolları (Adana Doğu Alın – Şanlıurfa Kesimi)

Çukurova Otoyolları (Niğde-Mersin-Adana Batı Kesimi)

''1 Kuruş Ödemedik''

Karaismailoğlu, 'yap-işlet-devret' modeline yönelik yapılan eleştirileri 1915 Çanakkale Köprüsü üzerinden yanıtladı.  Karaismailoğlu yaptığı açıklamada; "Bakın daha 1 kuruş ödemedik. Proje bitti, 4 yıl gibi kısa bir sürede bitti. 2 milyar 545 milyon euroluk finansal giderin bir geri dönüşü olacak. Ortalama süreye geldiğinde artıya geçmeye başlayacak. 2040 yılına geldiğimizde bu projeler sayesinde bütün ulaştırma altyapı bakanlığı artık kendi gelirini kendi üreten bir bakanlık haline dönecek bu projeler sayesinde." dedi.

Okullar Açılmadan Önce Hizmete Girecek

Adil Karaismailoğlu aynı zamanda, İstanbul'da yapımını üstlendikleri Kağıthane-İstanbul Havalimanı hattının okullar açılmadan önce hizmete gireceğini açıkladı. Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi-Kayaşehir metro hattını da yaz sonu açmayı hedeflediklerini belirten Karaismailoğlu, "Gelişmiş ve çok yüksek metroyu İstanbul Büyükşehir Belediyesi yapamayacağını söylediği için biz ondan hızlıca devraldık ve tam iki yıllık kısa bir sürede rekor bir zamanda bu metroyu bitirip vatandaşın hizmetine sunuyoruz." ifadelerini kullandı.

Demiryolu Yatırımları

Bakan Karaismailoğlu demiryolu yatırımlarını hatırlatarak, 8 ilde olan hızlı tren hatlarını 52 ile çıkarmayı hedeflediklerini ifade etti. Karaismailoğlu, önümüzdeki yılın ilk aylarında Ankara-Sivas hızlı tren hattını açacaklarını, onun yanında da devam eden tam 4500 kilometrelik demiryolu yatırımları olduğunu söyledi.

İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

GÜNDEM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir