İptal Edilen KPSS 2022 İçin Tekrar Harç Ödemek Gerekiyor Mu?

İptal Edilen KPSS 2022 İçin Tekrar Harç Ödemek Gerekiyor Mu?
04.08.2022 14:40
KPSS 2022 sınavının iptal edilmesinin ardından merak edilen konular da bir hayli fazla. KPSS 2022 tekrar harç ödenecek mi, ne zamana ertendi? KPSS 2022 yeniden başvuru yapmak gerekli mi, aynı yerde mi sınava girilecek? İşte detaylar…

Yaşanılan KPSS sorularının çalınması haberinin ardından ÖSYM bu haberi yalanlamıştı. Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, DDK’ya konunun incelenmesi için talimat vermişti. Ayrıca gerekli adımların atılacağını söylemişti. Bu olayların ardından ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Akgün görevinden alındı. KPSS’nin iptal edilip edilmeyeceği konusunda endişeli bekleyiş sürerken iptal kararı geldi. Bu durum akıllara yeniden harç ödenip ödenmeyeceği sorusunu da beraberinde getirdi. Yapılan açıklama kapsamında sınavı iptal edilmiş olan adayların girecekleri yeni sınav için hiçbir ücret ödemeyecekleri duyuruldu.

KPSS 2022 Yeni Sınavların Tarihleri Nedir?


KPSS 2022 sınavının iptal edilmesinin ardından en çok merak edilen konulardan biri; yeni sınavın ne zaman olacağı konusudur. Bu noktada konu hakkında açıklama yapacak olursak; yeni sınav takviminin 17 Eylül’de başlayacağı duyurulmuştur.

KPSS 2022 Yeniden Başvuru Yapmak Gerekli Mi?

KPSS 2022 yeniden yapılacak sınav hakkında en çok araştırılan konulardan bir diğeri tekrar başvuru yapılıp yapılmayacağı oluyor. Konuya ilişkin olarak henüz bir açıklama yapılmamış olsa da, ilerleyen günlerde gerekli duyuruların yapılması bekleniyor.

KPSS 2022 Ne Zamana Ertelendi?

KPSS 2022 hakkında bilinmesi gereken bir başka konu da yeni sınavın ne zamana ertelendiği konusu olmaktadır. Yapılan son açıklamaya göre 17 Eylül itibariyle güncel sınav takvimi uygulanmaya başlanacaktır.

KPSS 2022 Herkes Aynı Yerde Mi Sınava Girecek?

KPSS 2022 hakkında bilinmesi gereken bir başka konu da; sınava girecek adayların yine aynı sınav yerinde mi girecekleri oluyor. Henüz konuyla ilgili bir açıklama yapılmamış olduğunu da belirtmek isteriz.

KPSS 2022 Giriş Belgesi Yenilenecek Mi?


KPSS 2022 iptal edilmesinin ardından yeni yapılacak sınav hakkında merak duyulan başka konular da oluyor. KPSS 2022 yeni yapılacak sınav için adayların giriş belgesinin yenilenip yenilenmeyeceği hakkında bilgi verecek olursak; henüz bu konuda bir duyuru bulunmamaktadır.

KPSS’ye Nasıl Hazırlanılır?

Hangi sınava girerseniz girin, belirli bir plan ve program dahilinde çalışmak başarı için olmazsa olmaz bir ilkedir. Bir çalışma planı yaparken, sadece ders çalışmakla ilgili değildir, konuyu kaç kez gözden geçireceğinizi, ders videolarını kaç kez izleyeceğinizi, kaç kez deneme sınavlarına gireceğinizi ve benzeri şeyleri düşünmeniz gerekir. Sınav sürecine hazırlanırken tüm enerjinizi tüm sınav sürecine odaklamalı ve sınavı yarıyıl başında ya da ortasında bitirmemelisiniz.

Bir çalışma planı oluşturun ve kendinize meydan okuyun. Genel plan ve özel plan olmak üzere iki farklı plan oluşturmalısınız. Genel bir plan, konuların ve videoların ne zaman biteceği, uygulama sınavlarının ne zaman başlayacağı, hangi ay ve  nerede olacağı gibi çerçeve koşullarını içermelidir.

 Özel planlar günlük projeler ve haftalık projelerdir. Burada haftalık ve günlük tekrarlar yapıldığında her gün kaç saat ve kaç farklı ders öğrenildiği şeklinde bir durum olması planlanmıştır. Haftalık planınızı kağıda yazmayı ve kendinizi öğrenmeye motive etmek için göze çarpan bir yere asmayı unutmayın. KPSS'ye hazırlık sürecinde uyku düzeni çok önemlidir. Bununla birlikte, incelenen vücut uykuda ve güçlü olmalıdır. Genel bir kural olarak günde 6-8 saat uyku yeterlidir. Geri kalan zaman çalışma planınıza göre ayarlanmalıdır.

İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

GÜNDEM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir