Sarp Akkaya Aslen Nereli?

Sarp Akkaya Aslen Nereli?

Sarp Akkaya Aslen Nereli?

13 Mayıs 1980 senesinde memur ailenin bir çocuğu olarak İstanbul Moda’da doğdu. Aslen İstanbullu olduğu bilinmektedir.

Sarp Akkaya’nın Oynadığı Diziler Nelerdir?

Sarp Akkaya’nın eşi kimdir, Sarp Akkaya’nın kardeşleri kimlerdir, Sarp Akkaya’nın çocuğu var mı, Sarp Akkaya aslen nereli, Sarp Akkaya’nın ailesi kimdir, Sarp Akkaya’nın boyu kaçtır, Sarp Akkaya hangi takımlı vb. sorularının cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Sarp Akkaya’nın oynadığı diziler aşağıdaki gibidir;

·        Kurtlar Vadisi Pusu

·        Evlilik Hakkında Her şey

·        Evli ve Öfkeli

·        Muhteşem Yüzyıl

·        Beni Böyle Sev

·        Racon

·        Kurşun

·        Paramparça

·        Söz

·        Sürgün Hayatlar

·        Ferhat ile Şirin

·        Gece Gündüz

·        Sürgün Hayatlar

·        Suskunlar

·        Mavi Kelebekler

·        Bizim Aile

·        Ah Be İstanbul

Sarp Akkaya’nın Eşi Kimdir?

Son olarak ‘Evlilik Hakkında Her Şey’ isimli dizide rol alan Sarp Akkaya’nın Sinem Yalçınkaya ile evlidir. Sinem Yalçınkaya 1983 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. İstanbul Güzel Sanatlar Lisesi piyano ve keman bölümünde lise eğitimini aldı. Ardından Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı Şan bölümünde üniversite eğitimi aldı.  Okulunda gördüğü pedagojik formasyon eğitimi nedeniyle bir dönem öğretmenlik yapan Sinem Yalçınkaya, öğretmenlik yaparken bir yandan da stüdyo ve sahne projelerini sürdürdü.  Ajda Pekkan, Yalın, Gökhan Tepe gibi birçok ünü ismin vokalistlik görevini üstlendi. 2006 senesinde “İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası”nda solist olarak görev yapmaya başladı. 51 müzisyenden oluşan bu orkestra ile birlikte yurtiçi ve yurtdışında bir sürü konsere imza attı. 2007 senesinde “Beyaz Show Orkestrası”nın solistliğine ve Kenan Doğulu’nun vokalistliği projelerinde rol aldı. 10 senedir Tarık Sezer ile birlikte çalışıyor ve “Tarık Sezer Orkestrası”nın solistliğini görevini üstlenmektedir. Harici dört senedir “O Ses Türkiye” isimli TV programında ses koçluğu üstlenmektedir. 

Sarp Akkaya’nın Kardeşleri Kimlerdir?

Sarp Akkaya, 13 Mayıs 1980 senesinde İstanbul Moda'da doğdu. Memur bir ailenin çocuğu olan Sarp Akkaya'nın Kaya adında bir ikiz kardeşi ve kendi gibi oyuncu olan Esra adında bir ablası vardır.

Sarp Akkaya’nın Çocuğu Var mı?

Sinem Yalçınkaya ile 21 Mayıs 2017 senesinde dünyevine giren Sarp Akkaya’nın 10 Mayıs 2021’de çocukları dünyaya geldi. Çift dünyaya gelen oğullarına “Kaan” ismini verdi.  

Sarp Akkaya Aslen Nereli?

13 Mayıs 1980 senesinde memur ailenin bir çocuğu olarak İstanbul Moda’da doğdu. Aslen İstanbullu olduğu bilinmektedir.  

Sarp Akkaya’nın Ailesi Kimdir?

Sarp Akkaya memur bir ailenin çocuğu olduğu 13 Mayıs, 1980 senesinde ikiz kardeşi Kaya ile birlikte dünyaya geldi. Ablası Esra Akkaya ise kendisi gibi oyuncudur. 21 Mayıs 2017 senesinde ise Sinem Yalçınkaya ile dünyevine girdi ve bu evlilikten Kaan ismini verdiği oğlu dünyaya geldi. 

Sarp Akkaya’nın Boyu Kaçtır?

13 Mayıs 1980 senesinde İstanbul’da dünyaya gelen Sarp Akkaya’nın boyu 183 metredir. Ayrıca Akkaya’nın kilosunun da 71 olduğu bilinmektedir.

Sarp Akkaya Hangi Takımlı?

Ünlü oyuncu Sarp Akkaya koyu bir Fenerbahçe taraftarıdır. Koyu bir Fenerbahçe taraftarı olan Akkaya eşine de Fenerbahçe maçı arasında evlenme teklifi etmesiyle gündeme gelmişti.

Sarp Akkaya Saç mı Ektirdi?

Özelikle “Suskunlar” dizisindeki Bilal karakteriyle geniş kitlelere ulaş Sarp Akkaya saç ektirme ameliyatı yaptırdı. Yeni haliyle hayranlarını ikiye böldü kimi oyuncunun bu halini çok beğenirken kimi hayranı bu halini hiç beğenmedi.

Sarp Akkaya Nerede Oturuyor?

Doğma büyüme İstanbullu olan Sarp Akkaya küçüklüğünden beri İstanbul’da yaşamını sürüyor. Moda’da yaşadığı tahmin ediliyor.

İlginizi Çekebilir