Oyun Hamuru Cıvık Olursa Ne Yapılır?

Oyun Hamuru Cıvık Olursa Ne Yapılır?

Oyun Hamuru Cıvık Olursa Ne Yapılır?

Oyun hamurunu hazırlarken yoğruma süresini kısa tuttuğunuzda kıvamı fazla yumuşak olabildiği gözlemlenmiştir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız hamuru biraz daha yoğurmanız gerekebilir.

Oyun hamuruna vücut losyonu eklemek, yumuşak ve biraz esnek olmasına yardımcı olacaktır. Ama çok fazla eklememek gerekir yoksa çok yapışkan ve akışkan olmasına neden olur. Çok sertleşmiş oyun hamurunun içine çay bardağının çeyreği kadar vücut losyonu eklenmektedir. Bu sayede oyun hamuru güzel bir kıvam alacaktır. Saç kreminin güzel kokusu sayesinde de ortama güzel ve hoş bir deneyim sağlayacaktır.

Oyun Hamuru Alerjisi Belirtileri Nelerdir?

Oyun hamuru içerisinde çeşitli kimyasallar bulunmaktadır. En başta görülen zararlar deriyi boyaması, koku oluşturması, tahriş etmesi ve alerji yapması bunların arasında yer almaktadır. Bu nedenle oyun hamuru oynatırken dikkatli olmak gerekir.

Oyun Hamuru Bozulur Mu?

Oyun hamurunun doğru koşullarda saklandığı zaman ömrü uzadığı gözlemlenmiştir. Kapalı saklama kapılarında ve serin ortamda saklanan oyun hamuru yaklaşık 1-2 yıl dayanabileceği unutulmamalıdır. Oyun hamurları için muhafaza koşulları çok önemlidir. Aksi taktirde hemen kuruyabilmektedirler.

Oyun Hamuru Cıvık Olursa Ne Yapılır?

Oyun hamurunu hazırlarken yoğruma süresini kısa tuttuğunuzda kıvamı fazla yumuşak olabildiği gözlemlenmiştir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız hamuru biraz daha yoğurmanız gerekebilir.

Oyun Hamuru Çatlamaması İçin Ne Yapılır?

Çocuğunuzun oyun hamurlarının kurumaması için buzdolabı poşetinde saklayabilmeniz mümkündür.

Kuruyan oyun hamurunu yumuşatmak için tek ihtiyacınız olan şey ise, su olacaktır. Hamuru ıslatarak eski yumuşak formuna kavuşturabilmeniz mümkündür. Fakat suyu eklerken kontrollü davranmanız gerekmektedir. Çok fazla su eklerseniz hamur çok yumuşak bir form alabildiği gözlemlenmiştir. Çatlamaması için bir miktar yağ eklenebilir. Fakat ölçüsü kaçırılmamalıdır. Fazla yağ konulduğunda oyun oynanmaz cıvık bir hal alabilir.

Donmuş Oyun Hamuru Nasıl Yumuşatılır?

Kağıt havlunun tamamen ıslanması için üzerine su dökülmelidir. Sonra, ıslak kağıdı hamurun etrafına sarma işlemi yapılır. Yoğurarak hamura suyu yedirmeyi zaten denediysen bu ikinci iyi yöntem olarak bilinmektedir. Yoğurma yöntemi daha hızlı ve daha basittir ama her zaman işe yaraması mümkün olmayabilir. Bu aşamada sabırlı ve ısrarcı olmak gerekir.

Ele Yapışan Oyun Hamuru Nasıl Düzeltilir?

Çocuğunun yaşına uygun oyun hamurlarını tercih etmek önem arz etmektedir. Oyun hamuru kaç yaşında oynanmalı sorusuna 2 yaş cevabı verebilsek te ancak başlangıçta yalnız eliyle veya basit oyun hamuru kalıpları ile oynayabileceği hamurlar sunulması gerekmektedir. Ve çocuk gözetim altında bulunması gerekir. Hamur tam toparlanmadan üzerine biraz yağ ekleyerek homojen şekilde yoğurmanız gerekir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir