Emre Kınay Aslen Nereli?

Emre Kınay Aslen Nereli?

Emre Kınay Aslen Nereli?

Emre Kınay aslen İstanbulludur. Babasının Arap kökeni bulunmaktadır.

Sanatçı Emre Kınay Hakkında Merak Edilen Bilgiler

Birçok popüler dizide rol alan Emre Kınay, büyük bir hayran kitlesine sahiptir. Bu sebeple hayatı ve aldığı eğitim hakkındaki bilgiler oldukça ilgi görmektedir. Peki, Emre Kınay kaç yaşında, evli mi, kaç çocuğu var? Emre Kınay aslen nereli, Emine Ün ile neden boşandılar?

Emre Kınay, 5 Mart 1970 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Annesi Remziye Kınay’dır. Bunların yanı sıra Emre Kınay, besteci Erdem Kınay’ın abisidir. Emre Kınay, ilk, orta ve lise eğitimlerini Küçükçekmece’de tamamlamıştır. Üniversite eğitimini ise 1990 yılında kazandığı Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünde tamamlamıştır. 1995 yılında mezun olan Emre Kınay, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarında başladığı yüksek lisans eğitimini, tez seviyesinde durdurmuştur.

Erdem Kınay, 1992 senesinde Konservatuarda öğrenci iken hocası Zeliha Berksoy’un daveti ile Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda oyunculuk hayatına başlamıştır. Tiyatronun yanı sıra 1997 yılından bu yana televizyon ve sinema filmlerinde de rol almaktadır.

Emre Kınay, 8 Mart 2005 yılında, Duru Tiyatro’yu kurmuştur. TRT kanalında yayınlanan Yol Geçen Hanı ve Kanal D kanalında yayınlanan Sen Gidince adlı yarışma programlarında sunuculuk yapmıştır. 2006 yılından 20008 yılına kadar olan sürede, İki Aile adlı dizide İclal Aydın ile başrol paylaşmıştır.

2004 yılında Emine Ün ile evlenen Emre Kınay’ın Duru adında bir kızı bulunmaktadır. Ancak bu evlilik 2009 senesinde sona ermiştir.

Ardından Emre Kınay, 20 Eylül 2014 senesinde başlayan, Tükenmezkalem Film’in yapımcılığını yaptığı ve senaryosunun Gani Müjde’ye ait olduğu Sil Baştan adlı dizide, Sergen Yalçın ve Murat Dalkılıç gibi isimlerle birlikte rol almıştır.

Kanal D kanalında 2015 yılında Sadullah Çelen yönetmenliği ile yayınlanmayan başlayan Güneşin Kızları adlı dizide Hande Erçel ve Miray Akay gibi isimlerle rol almıştır.

Ayrıca Emre Kınay, 31 Mart 2019 yılında yapılan yerel seçimlerde İyi Parti İstanbul Kadıköy Belediye Başkan Adayı olmuştur.

Emre Kınay’ın Sevgilisi Kimdir?

Emre Kınay, 2003 yılında Emine Ün ile evlenmiştir. Bu evlilik 2009 senesinde son bulmuştur. Şuan sevgilisi olup olmadığına dair herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

Emre Kınay Oynadığı Diziler Nelerdir?

Emre Kınay’ın rol aldığı dizileri şu şekilde sıralayabiliriz;

Son Nefesime Kadar,

Ramo,

Sevgili Geçmiş,

Vurgun,

Sevda’nın Bahçesi,

Kara Yazı,

Güneşin Kızları,

Sil Baştan,

Güneşi Beklerken,

Ustura Kemal,

Evvel Zaman Hikayesi,

Sensiz Yaşayamam,

Dürüye’nin Güğümleri,

Ah Kalbim,

Aile Reisi,

Karamel,

İki Aile,

Kamyon,

Ölümüne Sevdalar,

Sen misin Değil misin?

Seni Çok Özledim,

Esir Şehrin Gözyaşları,

Berivan,

Baba.

Emre Kınay Evli mi?

Emre Kınay, 2003 yılında Emine Ün ile evlenmiştir. Ancak emre Kınay ve Emine Ün’ün evlilikleri 2009 yılında sona ermiştir.

Emre Kınay Kızı Kimdir?

Emre Kınay’ın kızı Duru Kınay’dır. Duru Kınay şuan 17 yaşındadır.

Emre Kınay Aslen Nereli?

Emre Kınay aslen İstanbulludur. Babasının Arap kökeni bulunmaktadır.

Emre Kınay Kaç Yaşında?

Emre Kınay, 5 Mart 1970 tarihinde dünyaya gelmiştir ve şuan 52 yaşındadır.

Emre Kınay Askerliğini Nerede Yaptı?

Emre Kınay, 2000 yılında askerlik yapmıştır. Ancak nerede askerlik yaptığına dair bir bilgi bulunmamaktadır.

Emre Kınay Boyu Ne Kadar?

Emre Kınay’ın boyu rol aldığı diziler sebebi ile oldukça merak edilmektedir. Ünlü oyuncunun boyu 1.81 santimdir.

Emre Kınay ve Emine Ün Neden Boşandı?

2003 yılında evlenen ünlü oyuncu Emre Kınay ve Emine Gün, 2009 yılında evliliklerini sonlandırmıştır. Evliliklerinin bitime nedeni ise geçinemedikleri üzerinedir.

Emre Kınay Kaç Evlilik Yaptı?

Emre Kınay, yalnızca bir evlilik yapmıştır. Bu evliliği de 2009 yılında son bulmuştur.

İlginizi Çekebilir