Ferrari Elektrikli Otomobil Geliyor: Tarihi Açıklandı!

Ferrari Elektrikli Otomobil Geliyor: Tarihi Açıklandı!
14.06.2022 01:28
Ferrari, üreteceği ilk elektrikli otomobil hakkında önümüzdeki günlerdeki açıklama yapacağını açıkladı. Bunun yanı sıra, tamamen elektrikli otomobil üretiminin Ferrari tutkusunu yeni nesillere aktarmak için büyük bir fırsat olarak gördüklerini ifade ettiler. Ferrari, ilk plug-in hibrit modeli olan SF90 Stradale'i ve üstü açık varyantını kısa süre önce piyasaya sürdü . Marka ayrıca 2023'te Le Mans 24 Saat yarışına hibrit motorlu bir otomobil yarışçısı ile geri dönüyor.

Elektrikli otomobil konusunda lider olan Tesla’nın yanı sıra yeni markalar da tamamen elektrikli ve hibrit modelleri ile dikkat çekiyor. Ferrari de elektrikli otomobil pazarına çıkmaya hazırlanıyor. Spor otomobil üreticisi Ferrari, daha temiz, sessiz ve elektrikli mobilite çağına girerken uzun zamandır beklenen iş planını açıkladı.

FERRARİ ELEKTRİKLİ OTOMOBİLİN ÇIKIŞ TARİHİ

Ferrari, 2025 yılında ilk tamamen elektrikli modelini piyasaya süreceğini resmi olarak onayladı. İtalyan markasının Genel Kurul'unda hissedarlarla konuşan şirket başkanı John Elkann, “Elektrifikasyon stratejimizi son derece disiplinli bir şekilde uygulamaya devam ediyoruz” dedi. Bunun yanı sıra piyasaya sürmeyi planladıkları tamamen elektrikli ilk Ferrari modeli için de heyecanlı olduklarını ifade etti.

ELEKTRİKLİ OTOMOBİL DETAYLARI

Elektrikli modelle ilgili detaylar açıklanmasa da duyuru şirket için politikada bir değişikliğe işaret ediyor. Ferrari'den ayrılan eski CEO Louis Camilleri'nin Kasım 2020'de şirketin ömrü boyunca tam elektrifikasyonu benimsemeyeceğini söylediği bildirildi. Başkan, yeni liderlik ekibinden 2022'de Ferrari'nin geleceği hakkında büyük bir güncelleme sözü verdi: Bunun şirketin Purosangue SUV'sinin lansman tarihi olması bekleniyor. Bu arada, şirketten üç yeni model daha bekleniyor. Bu yılki yeni modellerin ve 2025'teki tamamen elektrikli arabasının (e-supercar) yanı sıra Elkann, Ferrari'nin 2023'te Le Mans'ta yeniden yarışacağının heyecan verici duyurusunu yineledi.


İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

OTOMOTİV Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir