Düğünde "Saça Dokunma" Kavgası Çıktı: Engelli Kız Darp Edildi, 1 Kişi Ayağından Vuruldu

Düğünde
01.07.2022 14:05
Adana'da bir düğünde engelli kızın bir kişinin saçına dokunması sonrası başlayan kavga büyüdür. Engelli kız darp edilince babası da kavgaya karışan bir kişiyi ayağından tabancayla ateş ederek vurdu. Olaydan sonra baba tutuklanırken, engelli kızı darp eden 4 kişi de serbest bırakıldı.

Adana’da akrabalarının düğününe giden bir ailenin down sendromlu kızının bir genç kızın saçına dokunması sonucu çıkan kavgada down sendromlu kız darp edilince çılgına dönen babası da olaya karışan bir kişiyi ayağından tabancayla vurmak suretiyle yaraladı. İddiaya göre, Aysel T. (33),25 Haziran günü down sendromlu kızı Seher T. (15) ve diğer iki kızını da yanına alarak dayısının oğlunun düğününe gitti. Burada Seher T., yanında oturan İlsu Mehtap Y. isimli genç kızın saçına dokundu. Bu duruma sinirlenen genç kız, tartışma çıkararak, engelli kıza vurdu. Anne ve kızın kardeşleri bu duruma tepki gösterince kavgaya İlsu Mehtap Y.’nin erkek akrabaları Eyüp, Ahmet ve İbrahim Y. de dahil oldu. Kavga çıkınca anne ve diğer kız kardeşler de darp edildi. Aysel T.'nin büyük kızı S.T., babası Tunahan T.'yi aradı. Olay yerine gelen baba ile 3 erkek arasında da tartışma çıkınca baba tabancasını çıkarıp yere doğru ateş etti. Seken kurşunun isabet ettiği Ahmet Y. ayağından yaralandı.

“Olayda Bizim Hiçbir Suçumuz Yoktu”

Olay yerine gelen ambulansla yaralı olan kişileri hastaneye kaldırılırken, gözaltına alınmış olan baba tutuklandı. Kavgaya karışan diğer 4 kişi ise serbest bırakıldı. Darp edilen engelli kız ve diğer aile fertleri de darp raporu aldı. Anne Aysel T., “Olayda bizim hiçbir suçumuz yoktu. Engelli kızımı ve bizi darp ettiler. Engelli kızım sadece kızın saçına dokundu diye kavga çıkardılar. Bizi darp edince kocam da düğüne gelip bir kişiyi ayağından vurmak istedi. Aslında onlar saldırınca kocam yere sıktı ama sekip ayağına geldi. Onlara bir şey olmadı, kocam hapse girdi” diyerek olaya karşı tepki gösterdi.

İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

GÜNDEM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir