Disney Yeni İçerikleriyle Adından Söz Ettiriyor: Doctor Who'nun Yeni Sezonu Disney Plus'ta Mı?

Disney Yeni İçerikleriyle Adından Söz Ettiriyor: Doctor Who'nun Yeni Sezonu Disney Plus'ta Mı?
23.07.2022 16:35
Sevilen bilim kurgu dizilerinden biri olan Doctor Who’nun yeni sezonu için Disney’in BBC ile görüştüğü söylentileri vardı. Doctor Who’nun yeni sezonu Disney Plus’ta mı? Doctor Who yeni sezonu nereden izlenir? Doctor Who 13.Sezon ne zaman? Doctor Who 13.sezon nereden izlenir?

Bilim-kurgu dizilerinin en sevilenlerinden biri olan Doctor Who’nun 14. doktoru için onlarca söylenti vardı. Dizinin yeni doktorunun ve başrolünün kim olacağı epey merak konusuyken birkaç ay önce yeni doktorun Netflix’in popüler dizisi Sex Education ile kariyerinde büyük bir yükseliş yaşayan Ncuti Gatwa olacağı açıklanmıştı.

Yapımcılığını BBC’in üstlendiği Doctor Who’nun hayranlarını sevindirecek bir gelişme yaşandı. Geçtiğimiz aylarda yayın hayatına başlayan ve kaliteli içerikleriyle ön plana çıkan çevrimiçi içerik platformu Disney Plus’un kütüphanesine yeni bir Doctor Who serisi ekleyerek yayın hizmetini daha da güçlendirmek istediği belirtildi.


Disney, BBC ile Anlaşma Yapmaya Çalışıyor

Disney ve BBC’ye yakın kaynakların Bloomberg’e yaptığı açıklamalar sonrasında yeni bir Doctor Who dizisinin yayın haklarını almak için Disney ve BBC arasında yapılacak herhangi bir anlaşmanın henüz erken aşamada olduğu söylendi. Bu nedenle herhangi bir anlaşmaya varılacağı garanti değil. İki şirket arasında bir anlaşmaya varılabilirse, uzun süredir devam eden bilim kurgu dizisi, gelecek sezonunu BBC'nin yanı sıra küresel olarak Disney+'ta da yayınlayacak.

Bu ortaklık anlaşması hakkında ne BBC ne de Disney herhangi bir açıklama yapmadı. 2005 yılında yayın hayatına başlayan Doctor Who, 13. Sezonu ve Doctor Who: Flux adıyla HBO Max’te yayınlanmaya devam ediyor.

İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

TELEVİZYON Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir