Devlet Bahçeli Açıkladı: Üniversite Girişi Sınavsız Mı Olacak?

Devlet Bahçeli Açıkladı: Üniversite Girişi Sınavsız Mı Olacak?
16.06.2022 22:49
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin hafta sonu yapılacak YKS sınavı öncesinde sınavsız üniversite temalı açıklaması oldukça ilgi gördü. Sınav stresi yaşayan öğrencilerin çektiği zorluk karşısında destek verdi.

MHP lideri Devlet Bahçeli, YKS öncesi sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Bahçeli'nin 'sınavsız üniversite' ifadeleri dikkat çekti.

"Yakın bir gelecekte, üniversite sınavının kaldırılacağına inanıyor, bu husustaki söz ve vaatlerimizin gerçekleşeceğini bu vesileyle açıklıyor, herkesin emin olmasını ümit ve temenni ediyorum" diyen Bahçeli'nin açıklamaları şöyle:

“SINAV TEK ŞANSINIZ DEĞİLDİR”

"İnsanlığın maruz kaldığı buhran(lar) dikkatle tefsir ve tefrik edildiğinde, hayatın gayesine ilişkin arayış ve özlemleri yeniden ele almanın, hatta bunun hem fikri hem de siyasi boyutlarını değerlendirip idrak etmenin ne kadar mühim bir ihtiyaç olduğu net olarak görülecektir.

Hayatın tek amacı başarılı olmak mıdır? Ya da başarı anlık bir sonuç mudur? Yoksa uzun bir serüven ve sürecin mücadele disiplini midir? Bu sorulara verilecek cevapların niteliği hayata bakışımızın nirengi noktasını, nihai yol haritasını belirleyecektir.

Dünyanın bu dönemki hal ve gidişatına akıl ve şuur ölçeğinden yaklaştığımızda, maddi başarıların insani gelişmeyle birebir örtüşmediği gerçeğiyle karşılaşmamız mukadderdir. Kaldı ki, başarı diye koyulan ölçülerin insanın ahlaki ve ruhsal ilerleyişiyle çeliştiği de ortadadır…”

MHP lideri Devlet Bahçeli, konuşması esnasında sınavın önemli olduğunu ancak hayati bir değer yükleyip yoğun strese girilmesini doğru bulmadığını açıkladı. Sağlık gibi önemli konulara dikkat edilmesi gerektiği ve böylesine büyük bir sınav stresinin doğru olmadığını, sınav stresinin sağlık koşullarını kötü etkilememesi için dikkat edilmesi gerektiğini de ayrıca belirtti.

SINAVLARIN EN BÜYÜĞÜ HAYATTIR”

Yakın bir gelecekte, üniversite sınavının kaldırılacağına inanıyor, bu husustaki söz ve vaatlerimizin gerçekleşeceğini bu vesileyle açıklıyor, herkesin emin olmasını ümit ve temenni ediyorum.

Türk gençliğine güveniyorum. Strese girmeden, bunalıma düşmeden, YKS’yi bir hayat memat konusu haline getirmeden sabır ve sağduyuyla başarıya ulaşacaklarına, emeklerinin karşılığını alacaklarına yürekten inanıyorum. Sınavların en büyüğü ise hayatın bizatihi kendisidir.

Lisans, yüksek lisans ve doktora seviyesindeki öğrencilerimizden eğitimlerine ara vermek veya eğitimlerini bırakmak zorunda kalanların tekrar okullarına dönüşlerini, yani öğrenci affını gönülden destekliyor, üzerimize ne düşüyorsa yapacağımızın sözünü veriyorum.

Türk gençliğini karşılıksız seviyor, hepsini muhabbetle kucaklıyor, her birisinin çakmak çakmak parlayan gözlerinden öpüyorum."

İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

GÜNDEM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir