Chris Rock, Will Smith'in Attığı Oscar Tokadı Hakkında “Ben Kurban Değilim” Dedi

Chris Rock, Will Smith'in Attığı Oscar Tokadı Hakkında “Ben Kurban Değilim” Dedi
28.07.2022 16:55
Bu yıl mart ayında 94'üncü kez düzenlenen Akademi Ödülleri (Oscar) töreninde Will Smith'in şoke eden tokadını yiyen Chris Rock konuyla ilgili ilk kez konuştu. Will Smith’in tokadı gerçek miydi? Tokat planlı mıydı? İşte detaylar…

Bugüne kadar bütün dünyanın tartıştığı bu olay hakkında hiç konuşmayan Chris Rock, bir sahne gösterisi sırasında olaya gönderme yaparak "Sözlerden incindiğini söyleyen hiç kimse yüzüne yumruk yememiştir" dedi.

Sahne Gösterisinde Olaya Gönderme Yaptı


Üzerinden beş ay geçmesine rağmen bu olay hakkında hiç konuşmayan Chris Rock, New York'taki Madison Square Garden'da Kevin Hart ve Dave Chapelle ile birlikte bir stand up gösterisinde yer aldı. İşte o gösteri sırasında da ilk kez 94'üncü Oscar töreninde Will Smith'ten yediği tokat hakkında yorum yaptı.

Chris Rock; Oscar töreninde yediği yumruğa gönderme yaparak "Sözcüklerden incindiğini söyleyenler çok belli ki suratlarına hiç yumruk yememişler" diye konuştu. "Ben bir kurban değilim" diye sözlerini sürdürdü.

“Karımın Adını Ağzına Alma”

Oscar tarihinin hiç unutulmayacak olaylarından biri olarak hafızalara kazınan bu tokat olayı 28 Mart'taki törende gerçekleşti. Herkesin gerçek mi yoksa şovun bir parçası mı olduğunu anlayamadığı o anlarda Will Smith, törenin sunucularından Chris Rock'a tokat attı. Chris Rock şakasında "Dua ediyorum Will Smith kazansın diye" dedi gülerek. Sonra da Smith'in yanında oturan karısına "Jada seni çok seviyorum. G.I Jane 2 sabırsızlıkla bekliyorum" diye seslendi. Bu sözlerin ardından Jada Pinkett Smith'in yüzündeki hoşnutsuzluk dikkat çekti.

TV Tarihi İçin Muazzam Bir Geceydi


 Rock sahnede gülmeye devam ederken Will Smith yerinden kalkıp sahneye çıktı ve Chris Rock'a bir tokat attı. Rock ise ilk şoku atlattıktan sonra "Will Smith beni dövdü" dedi. Yerine dönüp oturan Smith küfür de ederek "Karımın adını ağzına alma" dedi. Rock ise "Dostum G.I. Jane şakasıydı" dedi. Smith bunun üzerine daha yüksek sesle "Karımın adını ağzına alma" diye bağırdı. Chris Rock bu tepki üzerine "Tamam" dedi ve sonra da şunları ekledi: "Bu televizyon tarihi için muazzam bir geceydi."

Şov Değil, Gerçekti

İlk anda kimse neler olduğunu anlayamadı. Herkes bunun gösterinin bir parçası olup olmadığını merak ederken kamera o iki oyuncudan uzaklaşıp seyircilere döndü. Fakat sonra salonda bulunan Vanity Fair yöneticisi Ramin Setoodeh'in Twitter mesajıyla bu olayın gerçek olduğu ortaya çıktı. Setoodeh mesajında "Bunun olması planlanmamıştı. Bu gerçek" diye yazdı.

Ağlayarak Akademiden Özür Diledi Ama Rock’un Adını Anmadı


Bu olayın ardından King Richard filmiyle kazandığı en iyi erkek oyuncu Oscar'ını almak için sahneye çıkan Will Smith, teşekkür konuşmasında bu olaya da değindi. Konuşmasının bir bölümünde gözyaşlarını tutamayan Smith, ödülü veren Akademi'den de özür diledi. Smith "Akademi'den özür dilemek istiyorum, aday arkadaşlarımdan özür dilemek istiyorum. Bu güzel bir an" dedi. Smith'in tokat attığı Chris Rock'tan özür dilememesi dikkat çekti.

G.I Jane, ABD'de kadın askerlere verilen isim. Bu isim en çok da Demi Moore'u ve onun oynadığı aynı adlı filmi akıllara getiriyor. Ülkemizde Jane'in Zaferi adıyla gösterilen filmde Moode ABD Deniz Kuvvetleri'ne çok gizli operasyonlarda kullanılmak üzere alınan bir askeri canlandırıyor. Moore, 1998 tarihli bu film için saçlarını kazıtmıştı.

Sevgi Size Çılgınca Şeyler Yaptırır

Smith, konuşmasında canlandırdığı Richard Williams karakterine de gönderme yaparak onun ailesinin en büyük koruyucusu olduğunu söyledi. Will Smith kendisinin de sevdiği insanları korumak istediğini ekledi. Oyuncu "Sanat, hayatı taklit eder. Ben çılgın bir baba gibi görünebilirim. Ama sevgi size çılgınca şeyler yaptırır" dedi. Akademi'nin Will Smith'e ceza verip vermeyeceği ise henüz bilinmiyor.

Ünlüler De Tepki Gösterdi


Will Smith'in Chris Rock'a attığı tokada ünlüler dünyasından da tepkiler geldi. Birçok Hollywood ünlüsü sosyal medya hesaplarından bu konuyla ilgili yorumlar yaptı. Bunlardan biri de Judd Apatow. Will Smith'in Chris Rock'ı öldürebileceğini belirten Apatow "Bu tamamen kontrol dışı bir öfke ve şiddet. 30 yıldır kendileriyle ilgili milyonlarca şaka duydular. Hollywood'da ve komedi dünyasında yeni değiller. O (Will) aklını kaybetti" diye yazdı. Apatow, bir başka mesajında da 1998 yapımı filme gönderme yaparak "Ayrıca GI Jane harikaydı. Demi (GI Jane filminin yıldızı Demi Moore) ile kıyaslanmanın ne gibi bir aşağılayıcı yanı olabilir" diye yazdı.

Çok Kötü Bir Davranış

Kathy Griffin de Twitter paylaşımında "Size bir şey söyleyeyim. Sahneye yürüyüp bir komedyene saldırıda bulunmak çok kötü bir davranış. Şimdi hepimiz bir komedi kulübünde ya da tiyatroda kimin Will Smith'in bir sonraki kurbanı olmak isteyeceği konusunda endişe duyabiliriz" diye yazdı.

Şiddet Asla Sevginin Kanıtı Değil

Mandy Moore ise Instagram hesabında Glennon Doyle'un bir mesajını tekrar paylaştı. Mesajda "Şiddetin asla sevginin kanıtı olmadığı" belirtiliyor. Mandy Moore bir başka paylaşımda da Smith'in teşekkür konuşmasında yer alan "Aşk size çılgınca şeyler yaptıracaktır" sözlerine gönderme yaparak bunun 'toksik' bir yaklaşım olduğunu savundu. Sonra da "Umarım hiçbir çocuk televizyondan izleyip de ondan (Will Smith) bunu öğrenmemiştir.

Açık Evlilik Sağlıklı Görünüyor

Nikki Glaser ise Smith çiftinin daha önce defalarca tekrarladığı " açık evlilik" yürüttükleri açıklamalarına gönderme yaparak "Açık ilişki sağlıklı görünüyor" diye ironi yaptı.

Ünlüler Sorumluluk Sahibi Olmalı

George Takei de bu duruma kayıtsız kalmadı. Takei, birçok insanın özellikle de çocukların, aktörleri rol model olarak benimsediğini belirtip, bu tür ünlü kişilerin sorumluluk sahibi olması gerektiğini savundu.

İkisi De Sakin Olmalı

Sophia Bush ise her iki aktörün de hatalı olduğunu belirten bir mesaj paylaştı "Şiddet doğru değil. Saldırı asla cevap değil. Başka? Bu Chris'in Jada hakkında Oscar sahnesinde yaptığı ikinci şaka. Birinin bağışıklık sistemiyle ilgili şaka yapmak doğru değil. Bunu bilerek yapmak yanlış. İkisinin de biraz nefeslenmeye ihtiyacı var."

 

İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

MAGAZİN Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir