Bir Dönemin Efsane Spikeri Korcan Karar’a Ne Oldu?

Bir Dönemin Efsane Spikeri Korcan Karar’a Ne Oldu?
13.06.2022 15:40
Televizyonun blinen yüzü Gazeteci Uğur Dündar bir dönem ana akım medya haber bülteni sunan Ünlü televizyon habercisi olarak bilinen Korcan Karar'ın haberini duyurdu. Korcan Karar kangren olduğu büyük yankı uyandırdı. Korcan Karar kimdir? Korcan Karar'ın son durumu nedir? Son dakika gelişmeleri haberimizin detaylarında...

Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran imdadına yetişti. İzmir'in en iyi hastanelerinden birine götürüyor. Başkan Oran biraz beklese ve her biri mesleğinin değerli temsilcileri olan Prof. Dr. Devrim Akseki (Ortopedi Uzmanı) Prof. Dr. Serhan Sakarya (Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı) Doç. Dr. Levent Küçük (Cerrah) ve Dr. Yılmaz Deniz”den (Kalp-Damar Cerrahisi Uzmanı) oluşan değerli ekibe teslim etmekte gecikse, büyük ihtimalle Korcan'ın ayağı, hatta bacağı bile kesilmiş ve halen hastanede yatıyor olacaktı.

KORCAN KARAR SON DURUMU

Belediye başkanlığı insanların iyi ve kötü günlerinde yanlarında olmayı gerektiren yüce bir görevdir. Korcan da “Yaşadığım sürece Ekrem Beye müteşekkir kalacağım. Hayatımı o kurtardı. Hatta teşekkürle yetinmeyip, duygularımı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yazacağım bir mektupla dile getireceğim” diyor.

Tanıyan tanımayan herkes Korcan'ı çok sever. Çünkü kimse için kötü söz söylemeyen, dara düşen tüm arkadaşlarının yardımına koşan, kalbi iyilik için çarpan, ama ilkelerinden ve onurundan asla ödün vermeyen bir kardeşimizdir. Onurdan söz etmişken hemen belirteyim. Yıllardır işsiz olduğunu bildiğim için hastane masraflarını paylaşmayı önerdiğimde “Ağabey, çok teşekkür ederim. Kıyıda köşede böyle günler için ayırdığım üç beş kuruşum var” dedi ve SGK'nın karşıladığı bölümün dışında kalan tüm hastane borcunu cebinden ödedi.

Riskli günler geride kaldı. Şimdi ayağındaki dikişlerinin alınmasını bekliyor. Şekeri de kontrol altında olduğundan, bir Alaçatı kafesinde buluştuğumuzda garsonlara eskisi gibi 'Bana Uğur ağabeyin ikramı olarak en pahalısından bir kazandibi' demiyor, şekersiz çayla yetiniyor!.."

KORCAN KARAR KİMDİR? 

Gazeteciliğe 1981 yılında İzmir'de Yeni Asır gazetesinde İtalya ve Roma muhabiri olarak başladı. 1985 yılında Sabah gazetesinin kuruluşuyla beraber İstanbul Haber Merkezi'nde fotoğraf muhabiri olarak çalışmaya devam etti. 1993 yılında Show TV'de Turunç Hattı programını sundu.

İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

MAGAZİN Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir