Basın İlan Kurumu’nun Hazırladığı "15 Temmuz ve Manşetler Sergisi" Açıldı

Basın İlan Kurumu’nun Hazırladığı
08.07.2022 17:54
Basın İlan Kurumu (BİK),FETÖ (Fetullahçı Terör Örgütü) tarafından 15 Temmuz yapılan darbe girişiminin 6'ncı yılında "15 Temmuz ve Manşetler Sergisi"ni Marmaray Yenikapı İstasyonu'nda açtı.

Basın İlan Kurumu tarafından yapılan açıklamada, belirtilen döneme dair 31 yaygın ve 478 yerel gazetenin kapak sayfası "15 Temmuz ve Manşetler" adlı prestij eserde bir araya getirildi. Yaygın ve yerel gazetelerde 16-17-18 Temmuz 2016 tarihlerinde yayımlanan manşetler, darbe girişimine karşı verilen mücadelenin unutulmaması amacıyla Marmaray Yenikapı İstasyonu'nda sergilendi.

BİK Genel Müdür Yardımcısı Açıklama Yaptı

BİK Genel Müdür Yardımcısı Mesut Onat, katıldığı sergi açılışında; hafızaları tazelemek ve şehitlerin aziz hatıralarını yaşatmak adına her gün binlerce insanın geçtiği bu güzergahta bir sergi çalışması gerçekleştirdiklerini, serginin bağımsızlığına düşkün bir milletin milli ve manevi değerleri için direnişi ve dayanışmasının resmi olduğunu ifade etti.

"15 Temmuz, Tüm Mazlum İnsanların Zaferidir"

Onat, 15 Temmuz'u "Bir milletin yeniden dirilişinin, doğuşunun, kendisine karşı topyekun yapılan saldırıların karşısında tekrar ayağa kalkmasının adı" olarak nitelendirerek, "15 Temmuz, milletimizin 7'den 70'e bütün fertlerinin birlikte kazandığı zaferdir. 15 Temmuz, coğrafyamızın ve dünyanın her tarafında özgürlük ve demokrasi mücadelesi veren tüm mazlum insanların zaferidir. Bu aziz millet, vatanına, bayrağına ve ezanına sahip çıkmaya devam ettikçe onu hiçbir kuvvet hedeflerinden, amaçlarından, iddiasından alıkoyamayacaktır." ifadelerini kullandı.

Basın Kuruluşlarına Teşekkür

Basının, hain darbecilere karşı verilen onurlu mücadelenin ve kazanılan zaferin önde gelen kahramanlarından olduğunu belirten Onat, karanlık gecenin seyrini değiştiren, sonrasında devletinin ve milletinin yanında olan basın kuruluşlarına teşekkür etti.

Onat, başta şehit Mustafa Cambaz olmak üzere tüm şehitleri rahmetle yad etti. Gazilere hayırlı ve uzun ömürler dileyen Onat, "Darbeye direnenleri, demokrasiye ve Türkiye Cumhuriyeti'ne sahip çıkanları hürmetle selamlıyor, darbecileri lanetliyor, bir daha böyle hain girişimlerin yaşanmamasını temenni ediyorum." dedi. 

Sergi 15 Temmuz'a Kadar Sürecek

 15 Temmuz Derneği Başkanvekili Tarık Şebik'in de açılışına katıldığı sergiye vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Çok sayıda yaygın ve yerel gazetenin manşetlerinden oluşan sergi, 15 Temmuz Cuma'ya kadar 06.00-23.59 saatleri arasında görülebilecek.

İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

GÜNDEM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir