2,5 Yaşındaki Küçük Kız Sandalye İle Birlikte Balkondan Düşmesi Sonucu Hayatını Kaybetti

2,5 Yaşındaki Küçük Kız Sandalye İle Birlikte Balkondan Düşmesi Sonucu Hayatını Kaybetti
23.06.2022 14:53
Kağıthane’de 2.5 yaşındaki kız çocuğu balkonda dengesini kaybederek üstünde olduğu sandalyeyle birlikte 2. Kattan aşağıya düştü. Başından ağır yaralanan kız çocuğu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Kağıthane’de yaşanan olayda, sabah saatlerinde anne İlknur A. temizlik yaptığı sırada 2.5 yaşındaki minik kızı Hira Ar balkona çıktı.

2. Kattan Aşağıya Düştü

2,5 yaşındaki küçük kız olay esnada balkon duvarına asılı şekilde duran sandalyeye çıkmak istedi. Dengesini kaybeden Hira Ar sandalyeyle birlikte 2. Kattan aşağıya düştü. Başından yaralanan küçük kızın yanına sesleri duyan Ferdi Uysal ve Tayfur Muslugil koştu. Hemen yoldan geçen bir aracı çeviren iki vatandaş, minik kızı özel hastaneye götürdü. Burada ilk müdahale yapıldıktan sonra minik Hira, ambulansla kaldırıldığı Sarıyer Seyrantepe Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ameliyata alındı. Minik kız yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Minik kızın ölümünün ardından ise mahalleli çok büyük bir üzüntü yaşadı.

“Çocuğun Çenesi Kitlenmişti”

Balkondan düşen minik çocuğu hastaneye götüren Ferdi Uysal, “Ben 3 bina yanda oturuyorum, evde yatıyordum çat diye bir ses duydum. Biri düştü herhalde dedim hanımla beraber merdivenden indik hemen. Kapıdan çıkınca baktım arkadaşlar burada çocuğu kucaklarına almışlardı. Annesi çığlık atıyordu, çocuğa baktım çenesi kitlenmişti. Çocuk Tayfur’un kucağındaydı, Tayfur’la beraber nefesini açtık çocuğun. Hemen bir araba durdurduk yoldan 4 dakikada hastaneye götürdük hemen. Orada acil alana aldılar çocuğu sonra ambulansla Seyrantepe’ye götürdüler. En son duyduğumuza göre doktor beyin kanaması devam ederse sıkıntı olur demiş. Babasını aradık az önce ameliyata almışlar. Annesi balkonun kapısını kapatmayı unuttuğu için çığlık atıyordu, balkona çıkmış çocuk oradan da aşağı düşmüş. Annesi de o sırada odada temizlik yapıyormuş” dedi.

“Çocuğu Görünce Apar Topar Aşağıya İndim”

Diğer vatandaş Tayfur Muslugil ise, “Bir ses duyup uyandım. Pat diye ses gelince camdan baktım çocuk yerde yatıyordu. Çocuğu görünce hemen apar topar aşağıya indim. O anlık panikle ambulansı da beklemek istemediğimiz için yoldan geçen bir abimizin arabasına bindirdik ve hastaneye götürdük.” dedi.

İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

GÜNDEM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir